www.elester-pkp.com.pl

System uzależnień wyłączników szybkich UPK-CZAT

System UPK-CZAT to sprawnie działający zespół uzależnień wyłączników szybkich. Rozwiązanie to gwarantuje bezpieczną automatyczną pracę pomiędzy podstacjami trakcyjnymi, jak i podstacjami a kabinami sekcyjnymi. Dzięki zastosowaniu systemu  uzależnień zabezpieczone jest dwustronne zasilanie tego samego odcinka sieci trakcyjnej.
Włączenie kabin sekcyjnych do systemu uzależnień UPK-CZAT pozwala na sterowanie wyłącznikiem szybkim kabiny sekcyjnej z sąsiadujących podstacji trakcyjnych. Jeśli natomiast podstacja trakcyjna włączona jest do systemu zdalnego sterowania (BUSZ-CZAT) to sterowanie wyłącznikiem kabiny możliwe jest z nastawni centralnej (centrum zdalnego sterowania). Dodatkowo system pozwala na sterowanie odłącznikami znajdującymi się  przy  kabinie  sekcyjnej.

Zespół automatyki UPK-CZAT zastępuje pole automatyki wyłącznika kabiny sekcyjnej. Urządzeniami systemu są sterowniki mikroprocesorowe z rodziny CZAT.


Główne funkcje realizowane przez system

  • Wyłączanie uzależnionych wyłączników szybkich na podstacjach trakcyjnych i kabinach sekcyjnych.
  • Sterowanie wyłączników szybkich na kabinie sekcyjnej.
  • Sterowanie odłączników przy kabinie sekcyjnej.

 

Symulator CZAT

ISKRA - System SRK

Autoryzowany partner GE

Spółka ELESTER-PKP jest autoryzowanym partnerem General Electric w obszarze automatyki cyfrowej dla stacji elektroenergetycznych 

System automatyki CZAT6

Połączenie Poprzeczne

Projekt i wykonanie: Kamikaze