www.elester-pkp.com.pl

Sterowniki serii CZAT 6


Sterowniki z rodziny CZAT są stosowane powszechnie w automatyce obiektów elektroenergetycznych kolejowych i tramwajowych. Dzięki swej wszechstronności mogą znajdować zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Urządzenia CZAT 6 mają budowę modułową, pozwalającą zarówno na tworzenie dużych, skomplikowanych struktur automatyk,i jak i konstruowanie niewielkich układów. Dodatkową zaletą modułowej budowy jest możliwość realizacji inwestycji w sposób etapowy, dający dużą swobodę w rozbudowie istniejących systemów. Sterowniki CZAT 6 są kompatybilne ze swoimi poprzednimi generacjami, a ich otwartość programistyczna pozwala na bezproblemową współpracę z urządzeniami automatyki oferowanymi przez innych producentów.
W skład modułów serii CZAT 6 wchodzą:

    nadrzędna jednostka centralna CZAT 6 CPU,
    moduł zasilający CZAT 6  PSU,
    uniwersalne moduły wejściowe CZAT 6 DIU, CZAT 6 DIOU,
    uniwersalne moduły wyjściowe CZAT 6 DOU, CZAT 6 DIOU,
    panel operatorski CZAT Synoptic,
    dodatkowym elementem jest moduł pomiarowy wysokiego napięcia HVM.
Podstawowy zestaw sterowników CZAT składa się z modułu jednostki centralnej CPU, zasilacza PSU oraz przynajmniej jednego modułu podrzędnego wejścia/wyjścia (DOU, DIU, DIOU). Zestaw może być również wyposażony w operatorski panel dotykowy LCD (CZAT Synoptic), ułatwiający lokalne sterowanie poszczególnymi urządzeniami. Moduły sterownika CZAT 6 komunikują się między sobą za pomocą magistrali umieszczonej w listwie montażowej TS35 w standardzie RS485. Rozwiązanie to zapewnia również zasilanie poszczególnych modułów, dzięki czemu ograniczono ilość przewodów połączeniowych.

Dużą zaletą nowej generacji sterowników jest szybkość pracy jednostki centralnej układu (CZAT 6 CPU), która odpowiedzialna jest za zbieranie informacji z urządzeń podrzędnych, przetwarzanie danych oraz wysyłanie poleceń do urządzeń wykonawczych. Sterownik uruchamia się z pełną funkcjonalnością w czasie poniżej 10 sekund od momentu podania napięcia zasilającego.

Więcej informacji znajduje się w karcie katalogowej:


Karta katalogowa - System CZAT6 - pobierz

Karta katalogowa - Szafka obiektowa zdalnego sterowania CZAT6 pobierz

Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami dotyczącymi pozostałych systemów automatyki wykorzystujących sterowniki CZAT
  • System Automatyki Trakcyjnej SAT-CZAT
  • System zdalnego sterowania i nadzoru dyspozytorskiego BUSZ-CZAT
  • System uzależnień wyłączników szybkich UPK-CZAT
  • System sterowania energetyką nietrakcyjną SEN-CZAT
  • System sterowania odłącznikami SO-CZAT

Zapraszamy do zapoznania się z aplikacją symulującą prace i zadania automatyki trakcyjnej CZAT oraz opcjonalnych urządzeń i oprogramowania wspierającego pracę zabezpieczeniową stałoprądowych układów zasilania.

 

Szafka obiektowa

Katalog Sterownik CZAT7

Autoryzowany partner GE

Spółka ELESTER-PKP jest autoryzowanym partnerem General Electric w obszarze automatyki cyfrowej dla stacji elektroenergetycznych 

Połączenie Poprzeczne

HVM - moduł pomiarowy

 Moduł pomiarowy wysokiego napięcia
Projekt i wykonanie: Kamikaze