www.elester-pkp.com.pl

Sterowniki serii CZAT

        Sterowniki mikroprocesorowe CZAT są istotnym elementem systemów sterowania i automatyki produkowanych przez Elester-PKP. Urządzenia te są powszechnie stosowane w kolejowych podstacjach trakcyjnych i tramwajowych stacjach prostownikowych. Z uwagi na ich wszechstronność i niezawodność znalazły one zastosowanie w systemach zdalnego sterowania i nadzoru dyspozytorskiego (BUSZ-CZAT), uzależnień wyłączników szybkich (UPK-CZAT), automatyki i zdalnego sterowania podstacji trakcyjnej (automatyka celki zasilacza trakcyjnego, zespołów prostownikowych, rozdzielni SN i PW) (SAT-CZAT), sterowania odłącznikami sieci trakcyjnej (SO-CZAT), sterowania automatyką nietrakcyjną (obsługa złącz kablowych, stacji transformatorowych) SEN-CZAT oraz obsługi kolejowych urządzeń nn (ZNOR).

Pierwsze sterowników z rodziny CZAT spółka Elester-PKP wyprodukowała w 1994 roku. Były to jedne z pierwszych urządzeń mikroprocesorowych stosowanych w energetyce kolejowej i tramwajowej. Bliska współpraca z użytkownikami naszych produktów, pozwala nam na ciągłe ich doskonalenie. Każda kolejna generacja sterowników CZAT oparta jest na bardziej zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych, które pozwalają na optymalizację urządzeń oraz wzbogacanie o kolejne funkcjonalności i możliwości zastosowań.

Obecnie spółka Elester-PKP proponuje już szóstą generację sterowników CZAT o nazwie CZAT 6. Dla potrzeb świadczonych zadań serwisowych utrzymana została jednak produkcja i wsparcie techniczne dwóch poprzednich generacji sterownika CZAT Smart i CZAT 3000plus. Wszystkie sterowniki z rodziny CZAT bez względu na ich serie są wzajemnie kompatybilne. Dzięki otwartości programistycznej sterowniki CZAT mogą również współpracować z rozwiązaniami elektronicznymi innych producentów.

Zapraszamy do zapoznania się z aplikacją symulującą prace i zadania automatyki trakcyjnej CZAT oraz opcjonalnych urządzeń i oprogramowania wspierającego pracę zabezpieczeniową stałoprądowych układów zasilania.

 

Szafka obiektowa

Symulator CZAT

Katalog Sterownik CZAT7

Autoryzowany partner GE

Spółka ELESTER-PKP jest autoryzowanym partnerem General Electric w obszarze automatyki cyfrowej dla stacji elektroenergetycznych 

System automatyki CZAT6

Połączenie Poprzeczne

Projekt i wykonanie: Kamikaze