Diamenty Forbes 2022 – olbrzymi awans ELESTER-PKP w zestawieniu najszybciej rozwijających się polskich firm wg magazynu Forbes.

Już po raz czternasty redakcja magazynu przyznała „Diamenty Forbes”, które stanowią analityczne zestawienie dynamicznie rozwijających się krajowych firm. Kryteria klasyfikacji podmiotów obejmowały spółki, które uzyskały 15-proc. i większy wzrost wartości oraz trend ten zachował charakter ciągłego wzrostu w ostatnich trzech latach. Dodatkowym elementem przy ocenie laureatów był również ich pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, odzwierciedlony wysoką płynnością bieżącą i poprawną kooperacją z kontrahentami. W tegorocznym rankingu analizie poddano ponad 15 tys. krajowych firm, z których jedynie połowa wyróżniona została tytułem „Diamentu Forbesa 2022”.  

W ogólnopolskim zestawieniu laureatów ELESTER-PKP sklasyfikowany został na wysokiej 338 pozycji spośród wszystkich 8026 wyróżnionych firm. Jest to znaczący progres względem zeszłorocznej klasyfikacji, w której spółka osiągnęła 1681 miejsce. W ujęciu regionalnym poszczycić możemy się umocnieniem pozycji, awansując na miejsce 19 i wyprzedzając, aż  385 uhonorowanych tytułem firm z naszego województwa. Podkreślenia zasługuje fakt, iż w naszym regionie staliśmy się pierwszą a tym samym najbardziej dynamicznie rozwijająca się firmą produkcyjną zaawansowanych urządzeń roku 2021.

Czytaj także