www.elester-pkp.com.pl

System sterowania odłącznikami RSO-CZAT

System sterowania odłącznikami RSO-CZAT jest częścią systemu sterowania energetyką nietrakcyjną SEN-CZAT. System RSO umożliwia sterowanie zdalne odłącznikami i rozłącznikami linii 15 kV z punktu nadzoru. Jako medium transmisyjne może być wykorzystana łączność kablowa, światłowodowa, radiowa, lub GPRS.

W skład systemu wchodzi:

  • punkt nadzoru,
  • lokalne urządzenia sterując

Punktem nadzoru może być Centralna Dyspozytornia, Dyspozytornia Rejonowa lub najbliższa podstacja trakcyjna. Urządzenia w Dyspozytorni to stacja bazowa łączności radiowej, oraz system komputerowy, lub panel sterujący współpracujący ze sterownikiem mikroprocesorowym CZAT 3000plus. Jeżeli istnieje system radiowego sterowania podstacjami trakcyjnymi, punkt nadzoru odłącznikami sieci trakcyjnej może być zintegrowany z istniejącym systemem.

Lokalne urządzenie sterujące wykonane jest w postaci szafy w obudowie z tworzywa przystosowanej do mocowana na słupie, na którym jest umieszczony napęd odłącznika. Szafa przeznaczona jest do sterowania jednego lub dwóch odłączników umieszczonych na jednym słupie. Szafa jest zasilana z transformatora 15 kV/ 230V AC. Poprzez przetwornicę 230V AC / 24 V DC zasilana jest bateria akumulatorów zapewniająca zasilanie napędu i urządzeń pomocniczych napięciem 24 V DC. Urządzeniem sterującym i realizującym zdalny nadzór jest moduł CZAT 3000plus DIOU w wykonaniu specjalnym.

Dokładniejsze informacje o działaniu systemu RSO-CZAT znajdują się w karcie katalogowej:

System RSO-CZATKarta katalogowa - Szafka obiektowa zdalnego sterowania CZAT6 pobierz

 

Szafka obiektowa

Autoryzowany partner GE

Spółka ELESTER-PKP jest autoryzowanym partnerem General Electric w obszarze automatyki cyfrowej dla stacji elektroenergetycznych 

Połączenie Poprzeczne

Projekt i wykonanie: Kamikaze