www.elester-pkp.com.pl

System sterowania odłącznikami GSO-CZAT

System sterowania odłącznikami w sieci tramwajowej typu GSO-CZAT umożliwia zdalne sterowanie odłącznikami sekcyjnymi i odłącznikami kablowymi zasilaczy trakcyjnych z punktu nadzoru.

W skład systemu wchodzi:

  • punkt nadzoru,
  • lokalne urządzenia sterujące.

Punktem nadzoru może być Centralna Dyspozytornia, Dyspozytornia Rejonowa lub najbliższa podstacja trakcyjna. Urządzenia w Dyspozytorni to stacja bazowa łączności radiowej oraz system komputerowy. lub panel operatorski CP2 współpracujący ze sterownikiem mikroprocesorowym CPU CZAT 3000plus oraz odpowiednim modemem lub konwerterem. Rozwiązanie to zapewnia możliwość włączenia odłączników do sterowania zdalnego bez dodatkowych nakładów.

Lokalne urządzenie sterujące wykonane jest w postaci szafy w obudowie metalowej przystosowanej do mocowania na słupie trakcyjnym, na którym jest umieszczony napęd odłącznika. Szafa przeznaczona jest do sterowania jednego lub dwóch odłączników umieszczonych na jednym słupie trakcyjnym. Szafa zasilana jest z sieci trakcyjnej 660V przez bezpiecznik 750V, 2A w biegunie plus umieszczony w oddzielnej obudowie z tworzywa zamocowanej również na słupie. Biegun minus podłączany jest z szyną jezdną. Poprzez przetwornicę 660V DC / 24 V DC zasilana jest bateria akumulatorów zapewniająca zasilanie napędu i urządzeń pomocniczych napięciem 24 V DC. Urządzeniem sterującym i realizującym zdalny nadzór jest moduł CZAT 3000plus DIOU w wykonaniu specjalnym.

Dokładniejsze informacje o działaniu systemu GSO-CZAT znajdują się w karcie katalogowej:

System GSO-CZATKarta katalogowa - Szafka obiektowa zdalnego sterowania CZAT6 pobierz

 

Szafka obiektowa

Autoryzowany partner GE

Spółka ELESTER-PKP jest autoryzowanym partnerem General Electric w obszarze automatyki cyfrowej dla stacji elektroenergetycznych 

Połączenie Poprzeczne

Projekt i wykonanie: Kamikaze