www.elester-pkp.com.pl

STS - Skrzynia transformatorów separacyjnych

Skrzynie transformatorów separacyjnych są elementem systemu Elektrycznego Ogrzewania Rozjazdów (EOR). Mogą być stosowane zarówno w systemach ZNOR i ZNOR-2 produkcji Elester-PKP, jak i współpracować z urządzeniami EOR innych producentów.Skrzynie STS przeznaczone są do zasilania elementów grzejnych zainstalowanych w rozjeździe. Separacja układu zasilania zapobiega przed przepływem prądów błądzących oraz wyniesieniem potencjału 3kV poza strefę oddziaływania sieci trakcyjnej. Dodatkowo transformatory stanowią ochronę obwodów torowych w przypadku awarii elementów EOR. Skrzynie STS wyposażone są w dwa transformatory przeznaczone do ogrzewania opornic, jeden lub dwa transformatory służące do ogrzewania zamknięć nastawczych, ewentualnie również dwa transformatory do ogrzewania płyt grzewczych, układ listew zaciskowych, układy zabezpieczenia przed zwarciem, tłumik udarów prądowych oraz czujnik sygnalizacji włamania.

Skrzynie transformatorów wykonywane są na napięcie 400/230V lub 230/230V w dwóch podstawowych wariantach:
STS 1 –     wyposażona w dwa transformatory o mocy 2500VA do zasilania grzejników opornicowych i dwa transformatory do ogrzewania zamknięć nastawczych o mocy 150VA.
STS 2 –     wyposażona w dwa transformatory o mocy 3800VA do zasilania grzejników opornicowych i dwa transformatory do ogrzewania zamknięć nastawczych o mocy 150VA.

Skrzynia wykonana jest z kompozytu żywic poliuretanowych i epoksydowych. Pokrywa przed otwarciem zabezpieczona jest za pomocą wkrętów, wymagających specjalnego klucza. Całość mechanicznie związana jest ze stelażem, który po zakotwieniu w ziemi, zapobiega kradzieży zespołu i pozwala na umieszczenie skrzyni na wybranej wysokości.

Główne cechy urządzenia

  • solidna, niepalna i szczelna obudowa z kompozytu żywic poliuretanowych i epoksydowych, chroniąca całą konstrukcję urządzenia, zarówno przed zmiennymi warunkami pogodowymi, uszkodzeniami mechanicznymi, jak i przed kradzieżą;
  • mocowanie pokrywy za pomocą śrub, których odkręcenie wymaga użycia nietypowego narzędzia (zabezpieczenie przed kradzieżą). Skrzynia dodatkowo zabezpieczona jest wyłącznikiem krańcowym, który w momencie włamania od razu informuje dyspozytora o zaistniałym fakcie;
  • solidne i pewne mocowanie skrzyni na stelażach z kątowników cynkowanych ogniowo, dostarczonych w komplecie;
  • przejrzyste i logiczne rozmieszczenie poszczególnych podzespołów umożliwiające łatwy serwis i wymianę;
  • wysokiej klasy podzespoły zapewniające pewną i bezawaryjną pracę;
  • zastosowanie ochrony przeciwudarowej umożliwiającej załączanie transformatorów w krótkich, następujących po sobie odstępach czasu, bez konieczności wymiany elementów po pojawieniu się wyższych napięć.

Oferujemy również pozostałe elementy systemów Elektrycznego Ogrzewania Rozjazdów w tym elementy grzewcze i niezbędne uchwyty.

 

Dane techniczne

Warunki pracy

Temperatura otoczenia w czasie pracy -40ºC do 25ºC
Wilgotność względna do 100%
Temperatura przechowywania -40ºC do 55ºC
Stopień ochrony (zgodnie z PN-EN 60529:2003
IP65

Stosowane transformatory separacyjne

Do ogrzewania opornic i płyt grzewczych 400/230 V, lub 230/230 V, 2500, lub 3800 VA
Do ogrzewania zamknięć nastawczych 230/24 V, 150 VA
 

Autoryzowany partner GE

Spółka ELESTER-PKP jest autoryzowanym partnerem General Electric w obszarze automatyki cyfrowej dla stacji elektroenergetycznych 

Połączenie Poprzeczne

Projekt i wykonanie: Kamikaze