www.elester-pkp.com.pl

O firmie

Spółka ELESTER-PKP specjalizuje się w budowie systemów zdalnego sterowania i nadzoru dyspozytorskiego energetyki kolejowej i tramwajowej. Jesteśmy polskim liderem w produkcji automatyki i zabezpieczeń rozdzielni prądu stałego, automatyki podstacji trakcyjnych/stacji prostownikowych oraz kolejowych liczników energii prądu stałego. Oferowane przez spółkę rozwiązania pozwalają na kompleksowe nadzorowanie pracy obiektów elektroenergetycznych, złączy kablowych, jak również odłączników sieci trakcyjnej. ELESTER-PKP posiada duży, doświadczony dział projektowy, który wykreował wiele ważnych i skomplikowanych koncepcji w tym projekty stacji elektroenergetycznych (GPZ, RPZ, PT, KS), linii zasilających (110kV) oraz projekty zabezpieczeń dla automatyki WN i SN.


Ponadto spółka wyspecjalizowała się w budowie, obsłudze i projektowaniu niskonapięciowych systemów energetyki kolejowej. Do rozwiązań tych należą systemy: elektrycznego ogrzewania rozjazdów (EOR), oświetlenia terenów kolejowych oraz obsługi energetyki przejazdów kolejowych. Firma świadczy również usługi na terenie całego kraju w zakresie serwisowania oraz utrzymania urządzeń i obiektów elektroenergetycznych.


Przedsiębiorstwo ELESTER-PKP powstało w roku 1992 w wyniku porozumienia pomiędzy Zakładem Aparatury Elektrycznej ELESTER a Dyrekcją Generalną PKP w Warszawie. Obecnie udziały spółki w równym stopniu należą do jednej z największych polskich spółek PKP Energetyka oraz do światowego koncernu General Electric, reprezentowanego przez polski podmiot GE Power Controls S.A. Firma ELESTER-PKP posiada na terenie kraju 5 oddziałów oraz 9 grup serwisowych. Cała produkcja spółki zlokalizowana jest w kraju, a urządzenia projektowane i oprogramowywane są przez własny doświadczony personel.

 

Autoryzowany partner GE

Spółka ELESTER-PKP jest autoryzowanym partnerem General Electric w obszarze automatyki cyfrowej dla stacji elektroenergetycznych 

Połączenie Poprzeczne

Kapitał Ludzki

Projekt i wykonanie: Kamikaze